Kadra przedszkola Słoneczna Kraina

O jakości przedszkola i pracy z dziećmi decydują ludzie, którym powierza się opiekę nad wychowankami. Dlatego istotne jest, by dzieci otaczali ludzie szczęśliwi, pełni pasji, potrafiący cieszyć się chwilą, a jednocześnie uważni, skoncentrowani na swojej pracy, na wychodzeniu naprzeciw potrzebom dzieci. Osoby sprawujące opiekę nad dziećmi muszą charakteryzować się odpowiedzialnością i entuzjazmem, dzięki któremu będą w stanie przekazać wiedzę naszym podopiecznym, zainspirować dzieci i zaangażować je w nowe czynności.

Naszą kadrę tworzą osoby odpowiedzialne i doświadczone w pracy z dziećmi:


p. Dyrektor - mgr Katarzyna Bors

Każde dziecko niesie z sobą swoją melodię. Usłyszeć ją można dając mu czas i bezpieczną przestrzeń. Tak swobodnie wtedy wzrasta i poznaje świat. Wraz z dziećmi podążamy wspólną drogą – wiele się od siebie ucząc.

 

 

 

p. Ola - mgr Aleksandra Szkopińska

 Od 10 lat pracuję z dziećmi jako logopeda, a od niedawna również jako Pedagog Specjalny. Ukończyłam także liczne kursy, które wzbogacają prowadzoną terapię logopedyczną.W swojej pracy kieruję się sumiennością a przede wszystkim dobrem każdego maluszka, dlatego podstawą moich zajęć jest indywidualne podejście do dziecka. Sprawianie, że Państwo lub Wasze Pociechy się uśmiechają nadają sens mojej pracy, w którą wkładam wiedzę oraz zaangażowanie.Podobno to milczenie jest złotem, a mowa tylko srebrem, lecz w obecnym świecie umiejętność poprawnego wysławiania się ma ogromne znaczenie, ułatwia naukę a w przyszłości pracę.


 

p. Jadzia - Jadwiga Zawadzka

Ma głowę pełną bajkowych pomysłów i serce otwarte na świat. Otacza ją spokój oraz wianuszek tulących się do jej kolan dzieci. Kiedy komuś w sali brakuje zabawki – ciocia Jadzia po prostu ją wymyśla. Zawsze znajdzie radę na smutek. Potrafi słuchać dzieci, ale umie też opowiadać... A gdy opowiada i pokazuje niezwykłe historie, to ożywają baśniowe światy

 
 


p. Sylwia - Sylwia Głażewska

W "Słonecznej Krainie" w Komorowie pracuję od 2015 roku na stanowisku pomoc nauczyciela. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Dzięki dzieciom codziennie dzieje się coś nowego, ciągle nas zaskakują, nigdy nie wiadomo co się może w przedszkolu wydarzyć. Dzięki nim praca się nie nudzi, wręcz przeciwnie, z ciekawością przekraczam próg przedszkola, z myślą co dziś się będzie działo. Jestem osobą energiczną, dokładną, potrafię działać pod presją czasu oraz w momentach kryzysowych. Jestem też osobą bardzo kreatywną, co rozwijam prowadząc zajęcia twórczego myślenia dla przedszkolaków. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą Filipa.

 

gajewskap. Agnieszka - Agnieszka Gajewska

Agnieszka Gajewska nauczyciel kontraktowy, pedagog opiekunczo-wychowawczy, mgr edukacji pzedszkolnej i wczesnoszkolnej. Terapeuta Si, terapeuta ręki, uczestniczka konferencji naukowej "Wspomaganie dziecka we wczesnych okresach rozwoju" oraz wielu szkoleń m.in. "Emocje, lęk, strach – jak o nich rozmawiać, jak reagować" , "Praca z dzieckiem autystycznym". Współpracowała z Teatrem Trip w ramach Warszawskiej Strefy Rodzinnej. Jestem tą szczęsciarą, która może wykonywać pracę bedącą moją najwiekszą pasją. Kocham też czytać książki, czytanie m.in. pobudza wyobraznie i uczy cierpliwości. Krok po kroku staramy się zrozumieć książkę. Tempo zależy od nas. Tak jak w przypadku biegania, które jest moją trzecią pasją. Bieganie to nie chwila.To cały proces przemian, które dbają o bardziej pozytywną codzienność. 

 

Grabowska

p. Ala- Alicja Grabowska
 
Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej (APS) na kierunku pedagogika terapeutyczna oraz przedszkolna. Nauczycielem jestem od 2012r. Praca z dziećmi sprawia mi wiele satysfakcji i radości. Z dumą obserwuję codziennie małe i duże postępy moich podopiecznych w różnych dziedzinach co jest najlepszym wynagrodzeniem za moją pracę. Prowadząc zajęcia rozwijam swoją kreatywność, ale także dziecięcą pomysłowość i wyobraźnie, które niejednokrotnie bardzo zaskakują. Jestem osobą otwartą, pogodną, sumienną.
Aktualnie zamierzam poszerzać swoją wiedzę w dziedzinie pedagogiki podejmując szkolenia podnoszące moje kwalifikacje- terapia ręki, metoda ruchu rozwijającego W. Scherborne.
Prywatnie jestem szczęśliwą mamą :)
 
 
p. Magda - Magda Przybyłowska 
 
Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej, gdzie zdobyłam tytuł pedagoga specjalnego, logopedy ogólnego i klinicznego. W "Słonecznej Krainie" jestem nauczycielem wspomagającym, pomagam dzieciom przezwyciężyć wszystkie trudności jakie mogą napotkać na swojej ścieżce edukacyjnej, a także prowadzę grupowe i indywidualne zajęcia logopedyczne, dzięki którym czuwam nad rozwojem mowy dzieci. Swoją wiedzę staram się pogłębiać uczęszczając na kursy i szkolenia, rozpoczęłam również studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Tak, jak i Nasze Dzieciaki nigdy się nie zatrzymuję, a praca z Nimi przynosi mi ogromną satysfakcję i dużo radości. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, ponieważ nie ma dwóch takich samych osób, a każde dziecko wnosi w moje życie coś nowego. 
 

Małgośp. Małgosia - Małgorzata Siemaszko

 
"Wszystkiego, co naprawdę muszę wiedzieć, o tym jak żyć,co robić i jak się w życiu odnaleźć,nauczyłem się w przedszkolu. Mądrość nie znajdowała się na szczycie akademickiej góry, ale tam przy piaskownicy w przedszkolu"-Robert Fulghum
Edukacja przedszkolna nie jest jedynie etapem w życiu dziecka, przygotowującym go do przyszłych zadań, ale jest to fragment życia, które toczy się "tu" i "teraz' .Towarzysząc moim dzieciom w przedszkolu w tym ważnym etapie poznawczym pomagam im w budowaniu poprawnych relacji z otoczeniem.Jako pedagog i terapeuta wiem jak ważne jest to,żeby dzieci czuły się akceptowane i kochane.Moim zadaniem jest sprawić aby państwa dzieci czuły się bezpiecznie i dobrze w przedszkolu. Wiedziały, że mają prawo do popełniania błędów, zadawania pytań,traktowania poważnie ich problemów i radości z sukcesów jakie osiągają. Moja praca jest moją pasją, którą stale wzbogacam i pogłębiam biorąc udział w różnych kursach i szkoleniach. Mam głowę pełną pomysłów,jestem uśmiechniętą , wesołą i ciepłą osobą.Prywatnie mamą 12-sto letniego Janka.

 

 

p. Dominika

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie gdzie ukończyłam kierunek studiów „psychologia” o specjalizacji z psychologii klinicznej i osobowości. Aktualnie studiuję na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS kierunek podyplomowy „psychodietetyka”. Doświadczenie zawodowe zdobywałam min. odbywając staż w przedszkolu terapeutycznym dla dzieci z autyzmem w Otwocku, przechodząc kurs prowadzenia Treningu Umiejętności Społecznych oraz inne szkolenia z zakresu psychologii klinicznej i psychologii zdrowia. Zgodnie z myślą Marii Montessori uważam, że „najważniejszym okresem w życiu nie są lata studiowania na wyższej uczelni, ale te najwcześniejsze, czyli okres od narodzenia do sześciu lat. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności” dlatego do pracy podchodzę bardzo poważnie a każdy kolejny dzień jest dla mnie nowym wyzwaniem.

p. Marta

Przede wszystkim jestem lojalna, kocham dzieci i zwierzęta, jestem rzetelna, otwarta, wesoła, poważnie i pozytywnie podchodzę do pracy, mam spokojne usposobienie i zrównoważony charakter.

 

Zajecia dodatkowe:

 Warsztaty Twórczego Myslenia - Grzegorz Ojrzyński

 Arteterapia - Grzegorz Ojrzyński

 Rytmika - Włodzimierz Ignaczewski

 Muzykoterapia - Włodzimierz Ignaczewski

 Taniec - Paulina Parello

 Język angielski - Natalia Kuprashvili

 Język francuski - Agata Tomaszewska- Antoniewicz

 Korektywa- Anna Żelakiewicz

 Dogoterapia - Maja Pruska- Zbrzeska

 Fizjoterapia - Anna Żelakiewicz

 Psycholog - Dominika Konopka

 Trening Umiejetności Społecznych - Małgorzata Siemaszko-Zdziarska

 Zajecia z Ruchu Rozwijającego prowadzone Metodą Weroniki Sherborne - Małgorzata Siemaszko-Zdziarska

 Terapeuta Integracji Sensorycznej - Patrycja Szymczak, Agnieszka Gajewska

 Logopedia - Aleksandra Szkopińska, Magdalena Przybyłowska

 Terapia ręki - Anna Mieczkowska, Anna Mazunina

 Terapia pedagogiczna - Aleksandra Szkopińska, Magdalena Przybyłowska, Małgorzata Siemaszko-Zdziarska

Aktualnosci

2018-01-22
Rekrutacja do nowej placówki

W związku z rozwojem placówki i utworzeniem nowej grupy przedszkolnej poszukujemy nauczyciela wychowania przedszkolnego, pedagoga specjalnego, psychologa. Chętnie zatrudnimy też wolontariuszy i studentów.  Zgłoszenia prosimy przesyłać na

 
2016-06-22
Zakończenie Roku Przedszkolnego

24 czerwca (piątek) godz. 15:30 - Zakończenie Roku Przedszkolnego

 
 
 
 
Niepubliczny Punkt Przedszkolny Integracyjny "Słoneczna Kraina"
ul. Słoneczna 11a
05-806 Nowa Wieś
tel. 605 876 543
k.bors@autograf.pl
 
Przyjmujemy dzieci do przedszkola i żłobka z miejscowości:
 • Komorów
 • Nowa wieś
 • Pruszków
 • Nadarzyn
 • Granica
 • Kanie
 • Michałowice
 • Grodzisk Maz.
 • Otrębusy
 • Stara Wieś
 • Strzeniówka
 • i inne
Projekt i wykonanie strony internetowej: