Komorów, Ireny 71

Przedszkole mieści się w spokojnej i otoczonej mnóstwem zieleni okolicy. Posiadamy przytulne i kameralne sale, wyposażone w liczne zabawki, książki oraz gry edukacyjne, gdzie dziecko może poczuć się jak w domu. Jadalnię- gdzie spożywamy pyszne oraz zdrowe posiłki przygotowane specjalnie dla nas, przez naszych kucharzy. Na naszym terenie znajduje się także duży plac zabaw, otoczony zielenią i kwiatami, piaskownica, gdzie wznosimy zamki. Domki ze zjeżdżalnią, dostosowane do wieku dziecka. W całym procesie wychowania przedszkolnego, najważniejszy jest dla nas komfort każdego dziecka, dlatego też nasze dwie grupy są małe i podzielone pod względem wiekowym, mamy jednak szansę na wzajemne poznanie się podczas zabaw oraz prac plastycznych.

Zależy nam na tym aby każde dziecko, które do nas uczęszcza czuło się akceptowane, takim jakim jest. Podążamy za dzieckiem pełniąc rolę przewodnika i przyjaciela. Pomagamy w odkrywaniu mocnych stron dziecka, jego zdolności i zainteresowań, rozwijamy postawę społeczną, pomagamy w nazywaniu uczuć i emocji, towarzyszącym im na co dzień. Dajemy czas na zaklimatyzowanie się i poznanie radości jaka płynie z „bycia częścią” grupy. Poprzez zabawę oraz wcielanie się w różne role, uczymy dzieci samodzielności i zaradności. Podczas zajęć dydaktycznych, dzieci mogą się swobodnie wypowiadać, zadawać pytania oraz przy wsparciu wykwalifikowanej kadry, nabywać nowe umiejętności, zdobywać wiedzę o otaczającym ich świecie a także odkrywać litery i liczby.

W naszej placówce szczególną wagę przykładamy do wszechstronnego rozwoju dzieci. Oprócz zabaw swobodnych i zorganizowanych prowadzone są także zajęcia mające na celu przygotowanie naszych podopiecznych do kolejnych etapów edukacyjnych. Zajęcia odbywają się zgodnie z podstawą programową. Staramy się aby wiedza, którą przekazujemy naszym przedszkolakom, była atrakcyjna i dostosowana do możliwości oraz potrzeb rozwojowych dziecka. Podczas zajęć wykorzystujemy różne metody aktywizujące, przeprowadzamy doświadczenia, obserwujemy zjawiska przyrodnicze w terenie a także ukazujemy piękno przyrody poprzez obserwacje przyrodnicze, kształtujemy postawę proekologiczną. Tworzymy gry edukacyjne, uczymy się opowiadać oraz tworzymy własne historie. Rozwijamy zainteresowania czytelnicze. Dbamy także o rozwój fizyczny, poprzez ćwiczenia fizyczne, gry zespołowe oraz zabawy muzyczno- ruchowe. Rozwijamy i usprawniamy umiejętności plastyczne, motoryczne. Wszystko to, co w przyszłości które ułatwi naszym podopiecznym przejście do kolejnych etapów edukacji.