Nasza kadra

,,Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat”- te słowa Janusza Korczaka towarzyszą mi
na co dzień w pracy z moimi podopiecznymi. Uczestnicząc w jednym z najważniejszych
etapów ich życia staram się przekazać im jak najwięcej umiejętności oraz rozwijać ich
zainteresowania i zdolności.

Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika o specjalności:
,,Edukacja przedszkolna i pedagogika rewalidacyjna” na UKSW. Jestem nauczycielem tańca towarzyskiego, który trenowałam wiele lat. W mojej pracy pragnę zarazić dzieci pasją do tańca , która niewątpliwie rozwija ich rozwój ruchowy a także daje im wiele radości i satysfakcji. Uczę języka angielskiego, staram się robić to poprzez zabawę, gdyż uważam, że przez taką formę aktywności dzieci najłatwiej przyswajają wiedzę. Brałam udział w przygotowaniach Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej,, Współczesne poszukiwania w obszarze pedagogiki specjalnej i integracyjnej”. Jestem osobą stanowczą , wymagającą, ale zawsze uśmiechniętą, dlatego największą radość sprawia mi widok szczęśliwego dziecka.

Anna Mazunina – asystentka nauczyciela na Ireny 

Ukończyłam studia na kierunku -praca socjalna. Obecnie pracuję w przedszkolu Słoneczna kraina czwarty rok i jestem asystentką nauczyciela. Praca z dziećmi sprawia mi wiele satysfakcji i radości. Jestem osobą empatyczną, kreatywną, troskliwą dlatego staram się aby dzieci wychodząc z przedszkola zawsze miło wspominały czas spędzony razem.

Anna Mazunina

Małgorzata Siemaszko – Zdziarska

mgr Magda Przybyłowska–Gruzd – Logopeda ogólny i kliniczny, pedagog specjalny


Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Logopedia Ogólna i Kliniczna prowadzone przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Studia licencjackie na Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku Pedagogika Specjalna, specjalność- Logopedia.


Doświadczenie terapeutyczne zdobywałam podczas licznych praktyk realizowanych w czasie studiów w różnych poradniach, szpitalach i placówkach oświatowych m.in.: w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha, w Szpitalu Grochowskim, SPP-P „TOP” w Warszawie. Praktykę logopedyczną rozpoczęłam w 2015 roku udzielając bezpłatnej pomocy logopedycznej dzieciom z dyslalią w prywatnych gabinetach terapeutycznych. W przedszkolu „Słoneczna Kraina” pracuję od 2017 roku. Pomagam dzieciom z różnymi zaburzeniami umiejętności komunikacyjnych i językowych w wyrównaniu ich szans. W swojej pracy kieruję się holistycznym podejściem do dziecka i staram się odnaleźć przyczynę danego zaburzenia mowy lub wymowy. Swoją wiedzę pogłębiam uczestnicząc w różnego rodzaju kursach, szkoleniach, konferencjach oraz warsztatach.

Emilia Hawryluk – nauczycielka wychowania przedszkolnego, pedagog opiekuńczo – wychowawczy, animator czasu wolnego oraz dzieci. 

Uwielbiam pracę z dziećmi – jest to moja pasja, która przynosi mi dużo satysfakcji, a postępy maluchów motywują mnie do rozwoju i poszukiwania nowych metod nauczania. Staram się być dla dzieci nie tylko nauczycielem, ale również przyjacielem. Codziennie razem odkrywamy to, co nowe i nieznane, a każdy dzień jest dla nas przygodą i wyzwaniem. Uczymy się i bawimy w przyjaznej atmosferze, bo w takiej atmosferze najłatwiej osiągać sukcesy. Widząc, jak moi pdopieczni się rozwijają i cieszą każdą chwilą spędzoną w przedszkolu wiem, że moja praca ma sens. Zadowolenie i uśmiech dziecka jest najlepszą nagrodą, jaką można otrzymać. 

Emilia Hawryluk

Monika Chojnacka – Pani od baletu, asystentka nauczyciela na Anielinie 

Moje dwie największe miłości to dzieci i muzyka.
Prywatnie jestem mamą 10-letniego Janka.
Ponad 20 lat tańczylam i śpiewalam w zespole „Mazowsze”.
Jako Instruktor Rekreacji Ruchowej od roku 2007
prowadzilam aerobik, taniec dla pań i zajęcia rytmiczno-baletowe dla dziewczynek w Miejskim Ośrodku Kultury w Pruszkowie.
W lipcu 2020 zostałam szczęśliwą ciocią i nauczycielem baletu w przedszkolu „Słoneczna Kraina”.

Monika Chojnacka

Ewelina Klepacz

Odkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z dziećmi. To praca, która daje ogromną radość i satysfakcję. Ukończenie studiów pedagogicznych z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że to słuszna decyzja i to to, co chcę w życiu robić .Moim celem jest stworzenie takiej przestrzeni, w której dzieci będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe, w której każdy będzie ważny i potrzebny. Ogromne znaczenie ma dla mnie także budowanie dobrych relacji w grupie, opartych na wzajemnym szacunku, życzliwości i zaufaniu .W swojej pracy zawsze
kieruję się dobrem dziecka. Dążę do jego wszechstronnego rozwoju. Staram się dostrzegać jego indywidualne potrzeby i zainteresowania oraz wspierać harmonijny rozwój. Proces edukacyjny chcę opierać na takich metodach i formach pracy, które są dla dzieci ciekawe i interesujące. W swojej pracy pragnę być dla dzieci nie tylko pedagogiem, ale także przyjacielem, który wesprze w codziennych zmaganiach z otaczającym światem, cieszy się z każdego sukcesu i osiągnięcia, choćby najmniejszego celu. Dołożę wszelkich starań, aby dzieci w „Słonecznej Krainie” czuły się szczęśliwe i radosne, a największą nagrodą dla mnie będzie ich uśmiech.

Ewelina Klepacz