Nasza kadra

Paulina Parrello – Nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel tańca

,,Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat”- te słowa Janusza Korczaka towarzyszą mi
na co dzień w pracy z moimi podopiecznymi. Uczestnicząc w jednym z najważniejszych
etapów ich życia staram się przekazać im jak najwięcej umiejętności oraz rozwijać ich
zainteresowania i zdolności.

Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika o specjalności:
,,Edukacja przedszkolna i pedagogika rewalidacyjna” na UKSW. Jestem nauczycielem tańca towarzyskiego, który trenowałam wiele lat. W mojej pracy pragnę zarazić dzieci pasją do tańca , która niewątpliwie rozwija ich rozwój ruchowy a także daje im wiele radości i satysfakcji. Uczę języka angielskiego, staram się robić to poprzez zabawę, gdyż uważam, że przez taką formę aktywności dzieci najłatwiej przyswajają wiedzę. Brałam udział w przygotowaniach Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej,, Współczesne poszukiwania w obszarze pedagogiki specjalnej i integracyjnej”. Jestem osobą stanowczą , wymagającą, ale zawsze uśmiechniętą, dlatego największą radość sprawia mi widok szczęśliwego dziecka.

Małgorzata Siemaszko – Zdziarska – Pedagog specjalny, nauczyciel wychowania przedszkolnego, terapeuta Integracji Sensorycznej

Switłana Temborowska – Nauczyciel wychowania przedszkolnego


Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Logopedia Ogólna i Kliniczna prowadzone przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Studia licencjackie na Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku Pedagogika Specjalna, specjalność- Logopedia.


Jestem pogodną, empatyczną osobą. Uśmiech towarzyszy mi każdego dnia. Lubię dzieci i pracę z nimi. Codzienny kontakt z wychowankami daje dużo radości. Najbardziej zależy mi na tym, aby dzieci czuły się bezpieczni w moim towarzystwie i rozwijały się w atmosferze miłości i szacunku. Należę do grona tych, dla których praca jest pasją. W pracy nigdy nie jest nudno, chociaż czasami wymaga dużo cierpliwości. Staram się wspierać i dostrzegać u dziecka indywidualne potrzeby i zainteresowanie.


Zajęcia dydaktyczne, plastyczne, ruchowe, różnego rodzaju doświadczenia, warsztaty kulinarne prowadzę w formie zabawy. Cieszą mnie sukcesy, postępy które odnoszą dzieci, ich radość, uśmiech, odkrywanie talentów, oraz to, że z nimi i ja się czegoś uczę-jest to największa nagroda dla mnie. Kwalifikacje zawodowe:

– Studia magisterskie Pedagogika Wczesnoszkolna.

– Studia podyplomowe na kierunku Edukacja Przedszkolna we Wszechnicy Polskiej w Warszawie.

– Studia podyplomowe w zakresie Żywienia Człowieka oraz Gospodarstwa Domowego w szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie SGGW.

– Uczestniczyłam w różnych kursach m. in. kurs Dramy, Edukacja przez Ruch Doroty Dziamskiej, kurs matematyczny z Ewą Zielińską.

– Udział w prowadzeniu zabaw dla dzieci poza przedszkolem pod tytułem,, Bajkowa Kraina” i inne. Podnoszę swoją kwalifikacje poszerzając wiedzę na warsztatach metodycznych i szkoleniach. Lubię książki, muzykę, teatr, kino, plastykę, kwiaty, podróże dalekie i bliskie, gotowanie, pieczenie, zwierzęta, jazdę na rowerze, spacery. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i codziennie przynosi nowe doświadczenia. Chciałabym żeby dzieci były samodzielne i miały wiare we własne możliwości. Uważam, jakie by studia człowiek nie skończył, to najważniejsze jest w sercu-miłość do dzieci.

mgr Magda Przybyłowska–Gruzd – Logopeda ogólny i kliniczny, pedagog specjalny


Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Logopedia Ogólna i Kliniczna prowadzone przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Studia licencjackie na Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku Pedagogika Specjalna, specjalność- Logopedia.


Doświadczenie terapeutyczne zdobywałam podczas licznych praktyk realizowanych w czasie studiów w różnych poradniach, szpitalach i placówkach oświatowych m.in.: w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha, w Szpitalu Grochowskim, SPP-P „TOP” w Warszawie. Praktykę logopedyczną rozpoczęłam w 2015 roku udzielając bezpłatnej pomocy logopedycznej dzieciom z dyslalią w prywatnych gabinetach terapeutycznych.

W przedszkolu „Słoneczna Kraina” pracuję od 2017 roku. Pomagam dzieciom z różnymi zaburzeniami umiejętności komunikacyjnych i językowych w wyrównaniu ich szans. W swojej pracy kieruję się holistycznym podejściem do dziecka i staram się odnaleźć przyczynę danego zaburzenia mowy lub wymowy. Swoją wiedzę pogłębiam uczestnicząc w różnego rodzaju kursach, szkoleniach, konferencjach oraz warsztatach.

Monika Chojnacka – Nauczyciel baletu, asystentka nauczyciela wychowania przedszkolnego. 

Moje dwie największe miłości to dzieci i muzyka.
Prywatnie jestem mamą 10-letniego Janka.
Ponad 20 lat tańczyłam i śpiewałam w zespole „Mazowsze”.
Jako Instruktor Rekreacji Ruchowej od roku 2007 prowadziłam aerobik, taniec dla pań i zajęcia rytmiczno baletowe dla dziewczynek w Miejskim Ośrodku Kultury w Pruszkowie. W lipcu 2020 zostałam szczęśliwą ciocią i nauczycielem baletu w przedszkolu „Słoneczna Kraina”.

Ewelina Klepacz – Nauczyciel wychowania przedszkolnego

Odkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z dziećmi. To praca, która daje ogromną radość i satysfakcję. Ukończenie studiów pedagogicznych z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że to słuszna decyzja i to to, co chcę w życiu robić .Moim celem jest stworzenie takiej przestrzeni, w której dzieci będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe, w której każdy będzie ważny i potrzebny. Ogromne znaczenie ma dla mnie także budowanie dobrych relacji w grupie, opartych na wzajemnym szacunku, życzliwości i zaufaniu .W swojej pracy zawsze kieruję się dobrem dziecka.

Dążę do jego wszechstronnego rozwoju. Staram się dostrzegać jego indywidualne potrzeby i zainteresowania oraz wspierać harmonijny rozwój. Proces edukacyjny chcę opierać na takich metodach i formach pracy, które są dla dzieci ciekawe i interesujące. W swojej pracy pragnę być dla dzieci nie tylko pedagogiem, ale także przyjacielem, który wesprze w codziennych zmaganiach z otaczającym światem, cieszy się z każdego sukcesu i osiągnięcia, choćby najmniejszego celu. Dołożę wszelkich starań, aby dzieci w „Słonecznej Krainie” czuły się szczęśliwe i radosne, a największą nagrodą dla mnie będzie ich uśmiech.

Maria Podgórska – Nauczyciel wychowania przedszkolnego, terapeuta Integracji Sensorycznej


Jestem absolwentką studiów licencjackich na Uczelni Jańskiego o kierunku Pedagogika – specjalność opiekuńczo – wychowawcza oraz studiów magisterskich na tej samej Uczelni – specjalność Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Ponadto ukończyłam studia podyplomowe na kierunku integracja sensoryczna – Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Przez swoją większą część życia zawodowego doświadczenie w pracy z młodzieżą niepełnosprawną, z dziećmi autystycznymi oraz ich rodzinami zdobywałam pracując jako instruktor terapii zajęciowej na WTZ. Swoją pracę uważam za wielkie wyzwanie, które jest nie tylko wspaniałym doświadczeniem osobistym, ale także podstawą do nowych poszukiwań i dalszego rozwoju.


Biorę udział w kursach i szkoleniach, konferencjach naukowych poszerzających wiedzę i możliwości pracy ze swoimi podopiecznymi. Stale rozwijam swoje umiejętności zawodowe oraz wzbogacam swój warsztat pracy. Dla mnie praca z każdym dzieckiem i jego rodziną to fascynująca przygoda wspólnego poszukiwania dobrych rozwiązań i odkryć. Ogromnie satysfakcjonująca – bo ważna dla jakości życia dzieci. Jestem miłośniczką przyrody, literatury, twórczego myślenia, dobrej muzyki oraz podróży. Jestem szczęśliwą mamą trzech córek.